Натальевский парк Краснокутска

етилацетат можна на

Наталіївський парк (парк-пам'ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Наталіївський») - палацово-парковий комплекс ХІХ століття, що знаходиться в селищі Володимирівка Краснокутського району Харківської області, у 18 км від залізничної станції Гути. Також відомий як заміська садиба "Наталіївка" (Наталівка).

Парк розділений на дві частини – верхню і нижню. Верхня знаходиться на правому березі річки Мерчика і складається з дубового і соснового гаїв. Нижня розташована в гирлі річки.

Садиба заснована у 1884 році поміщиком і цукрозаводчиком Павлом Івановичем Харитоненком, та названий на честь його молодшої дочки Наталії, княжни Горчакової.

Після Жовтневої революції націоналізований комплекс був перетворений у спеціалізований протитуберкульозний санаторій.

Палац і оточуючий ландшафт площею 50 га є цінною пам’яткою палацово–паркового мистецтва кінця XIX – початку XX ст. Парк налічує близько 100 видів та форм дерев і кущів.

До складу комплексу також входять:

флігель,
водонапірна башта,
манеж,
конюшні,
головні і західні в’їздні ворота,
терасний сад,
церква в ім’я Всемилостивішого Спаса.

Відвідувачі Наталівки потрапляють в садибу Харитоненків через парадний в'їзд, який нагадує середньовічний замок. Він виконаний у вигляді арки і побудований за проектом академіка архітектури Олексія Вікторовича Щусєва, який широко відомий як автор проекту мавзолею В. І. Леніна та Казанського вокзалу в Москві. Могутні стіни проїзної арки вимощені великим камінням. В загальний об'єм арки входять також масивні ковані ворота та службове приміщення — сторожка з вузькими віконцями. Широку масивну проїзну арку нібито припіднімають гострі шпилі та обривистість даху. Цей парадний в'їзд проектувався архітектором з розрахунком фронтального огляду лісових насаджень, куди він гармонічно вписувався.

Від парадної арки через весь парк, майже до самого берега річки, простяглася каштанова алея. У кінці XIX століття, коли закладали цей парк, каштани були для України екзотичною рослиною. Батьківщина каштану кінського — країни Балканського півострова. На жаль, багато могутніх каштанів цієї алеї загинули, замість них посаджені молоді дерева.

Текущий, капитальный ремонт лифта Киев // сиделка в Киеве по уходу за больным // купить персидский ковер с предварительной примеркой