Пархомовский музей Краснокутска

Детальное описание натяжные потолки Буча тут http://zolotar.kiev.ua/?page=bucha.

Заснований Пархомівський музей у 1955 році за ініціативою вчителя історії, шанувальника старовинної культури та мистецтва Панаса Федоровича Луньова. Спочатку музей існував як народний при Пархомівській середній школі.

Особиста колекція зразків образотворчого мистецтва, яку Луньов передав музеєві, стала основою першої експозиції. Найближчими помічниками Панаса Федоровича були його учні, яких він об'єднав спочатку в гурток "Юний історик", а пізніше - в історико-мистецький клуб "Райдуга". Вони вели пошукову роботу в Пархомівці та сусідніх селах Краснокутського району, де віднайшли картини, ікони, старовинний одяг, вишивки, монети, медалі, предмети побуту.

Шкільний музей підтримали харківські художники, які в перші роки його існування подарували близько 50 творів. Довго допомагав йому і Музей образотворчих мистецтв імені Олександра Пушкіна, Державний Ермітаж, Спілка художників СРСР. Сільський музей встановив тісні зв'язки з Російським музеєм у Санкт-Петербурзі (тоді - Ленінграді), Третяковською галереєю, Об'єднанням музеїв Московського Кремля. Практична і методична допомога надходила від харківських художнього та історичного музеїв.

Багато років сільський музей підтримував тісні стосунки з відомими майстрами образотворчого мистецтва - С.Коньонковим, В.Фаворським, М.Ромадіним, Є.Вучетичем, Б.Неменським, Іваном Їжакевичем та багатьма іншими.

Згодом Пархомівський сільський історико-художній музей перетворюється в своєрідний культурно-освітній осередок. Вже у 60-ті роки він стає відомим далеко за межами України. Багаторічна дружба пов'язує Пархомівський музей з Дрезденською картинною галереєю, берлінським Боде-музеумом, які неодноразово запрошували до себе "райдужан" для знайомства з шедеврами світового мистецтва.

Більше тридцяти років музей існував на громадських засадах. Лише у 1986 році він одержав статус державного культурно-освітнього закладу - став автономним відділом Харківського художнього музею.